Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Środa, 02 września 2026
Imieniny: Iza, Stefan, Julian
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!

Ogłoszenie o przetargu

Starosta Strzeliński ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości niezabudowanej, położonej w obrębie Strzelin, oznaczonej geodezyjnie jako działki nr 3/10 AM 39, 3/13 AM 39, 3/22 AM 33, 3/24 AM 33 o łącznej pow. 5,8637 ha
 
 
 

ZARZĄDZENIE NR 40/2026
STAROSTY STRZELIŃSKIEGO
z dnia 27.08.2026r.


w sprawie ogłoszenia I przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa


Na podstawie art. 23 ust. 1 pkt. 7, art. 37 ust. 1, art. 38 ust. 1 i 2, art. 40 ust. 1 pkt. 1 oraz art. 67 ust. 2 pkt. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. 2026.399 t.j. z dnia 2026.03.25 ze zmianami) zarządzam, co następuje: 
§1 Ogłaszam I przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, oznaczonej geodezyjnie jako działki nr 3/10 AM 33, 3/13 AM 33, 3/22 AM 39, 3/24 AM 39 obręb Strzelin.
§2 Ogłoszenie na zbycie stanowi załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia.

§3 Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.


Starosta Strzeliński        

  /Magdalena Krupa/

 

 

Załącznik nr 1 do Zarządzenia

 


OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Starosta Strzeliński

 ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości niezabudowanej, położonej w obrębie Strzelin, oznaczonej geodezyjnie jako działki nr 3/10 AM 39, 3/13 AM 39, 3/22 AM 33, 3/24 AM 33 o łącznej pow. 5,8637 ha, stanowiącej własność Skarbu Państwa w gospodarowaniu Starosty Strzelińskiego.

 


Przedmiotem przetargu jest nieruchomość gruntowa oznaczona geodezyjnie działki nr 3/10 AM 39, 3/13 AM 39, 3/22 AM 33, 3/24 AM 33 obręb Strzelin o łącznej pow. 5,8637 ha. Dla ww. nieruchomości Sąd Rejonowy w Strzelinie, IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr WR1T/00045371/6. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miejscowości Pęcz, Mikoszów oraz części miejscowości Strzelin, gm. Strzelin zatwierdzonego Uchwałą nr XVIII/193/2004 Rady Miejskiej Strzelin teren działek nr 3/10 AM 39, 3/13 AM 39, 3/22 AM 33, 3/24 AM 33 obręb Strzelin oznaczony jest symbolem PE opisany został jako teren eksploatacji surowców. Działki niezabudowane, w rejestrze gruntów oznaczone jako Ba- tereny przemysłowe. Stanowią tereny przy kopalni granitu w Strzelinie leżą poza obszarem udokumentowanego złoża granitu i gnejsu „Strzelin”. Kształt działek nieregularny. 

Przetarg odbędzie się w dniu 17 listopada 2026r. o godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Strzelinie ul. Kamienna 10 (sala obrad) .

 


CENA WYWOŁAWCZA wynosi 833 407 zł w tym VAT (słownie osiemset trzydzieści trzy tysiące czterysta siedem złotych w tym VAT). 

 


Wadium do przetargu wynosi 100 000 zł (słownie złotych: sto tysięcy) 

Postąpienie ustalają uczestnicy przetargu jednak nie może być ono mniejsze niż 1% ceny wywoławczej w zaokrągleniu w górę do pełnych dziesiątek zł.

Wpłaty wadium w wysokości 100 000 zł należy dokonać do dnia 11 listopada 2026 roku na konto Starostwa Powiatowego w Strzelinie w Gospodarczym Banku Spółdzielczym nr 07 9588 0004 0000 7777 2000 0040. Za datę wpłaty wadium uznaję się dzień wpływu środków pieniężnych na konto Starostwa. Na dowodzie wpłaty należy umieścić dopisek – wadium do I przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości – działki 3/10 AM 39, 3/13 AM 39, 3/22 AM 33, 3/24 AM 33 obręb Strzelin. 

Wadium należy wnieść w pieniądzu. Nie dopuszcza się wniesienia wadium w obligacjach Skarbu Państwa lub papierach wartościowych.

Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygra przetarg, będzie zaliczone na poczet ceny nabycia nieruchomości, a pozostałym uczestnikom przetargu zostanie zwrócone w terminie 3 dni od daty zamknięcia, odwołania, unieważnienia przetargu lub zakończenia wynikiem negatywnym przelewem na rachunek bankowy uczestnika przetargu.

Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się wyłonionego w drodze przetargu nabywcy od zawarcia umowy notarialnej.

Nabywca zobowiązany jest zapłacić osiągniętą w wyniku przetargu cenę sprzedaży nie później niż do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność nieruchomości z odpowiednim wyprzedzeniem w taki sposób by środki znalazły się na koncie Starostwa Powiatowego w Strzelinie w dniu jej zawarcia. 

Osoba ustalona jako nabywca zostanie zawiadomiona o miejscu i terminie zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. 

Wyłącza się odpowiedzialność Starosty Strzelińskiego za jakiekolwiek ukryte wady nieruchomości wystawionej do sprzedaży. 

Nieruchomość jest zbywana w oparciu o dane z Ewidencji Gruntów i Budynków tut. Starostwa. Na żądanie nabywcy, zbywający może okazać granice nieruchomości, a kosztami obciąży nabywcę. 

Na wniosek zainteresowanego inwestora: 

- w kwestii zabudowy nieruchomości wypowie się Wydział Urbanistyki i Architektury Starostwa Powiatowego w Strzelinie, wydając stosowną opinię,

- szczegółowe informacje o istniejącym uzbrojeniu i możliwości (lub braku możliwości) przyłączenia się do istniejących mediów określą poszczególni gestorzy sieci przyłączeniowych,

- obsługę komunikacyjną terenu określa właściwy zarządca drogi,

- w kwestii pozwolenia lub odmowy pozwolenia na wycinkę drzew i krzewów wypowie się właściwy w tym zakresie organ.

Kwestie własności urządzeń podziemnych reguluje art. 49 Kodeksu cywilnego, a kwestię ustanowienia służebności przesyłu na rzecz gestorów sieci regulują art. 305 1 – 3054 Kodeksu cywilnego. 

Osoby przystępujące do przetargu winny przed przystąpieniem przedstawić komisji przetargowej n/w dokumenty:

Dowód wpłaty wadium opisany w niniejszym ogłoszeniu
Osoby fizyczne - dowód potwierdzający tożsamość (dowód osobisty lub paszport)
W przypadku :

- podmiotów innych niż osoby fizyczne – konieczne jest dodatkowo przedłożenie aktualnego dokumentu (oryginał), z którego wynika upoważnienie do reprezentowania tego podmiotu, a gdy działa pełnomocnik konieczne jest przedłożenie pełnomocnictwa w formie aktu notarialnego oraz górną granicę oferowanej ceny.

- małżonków – do dokonywania czynności przetargowych konieczna jest obecność obojga małżonków lub jednego z nich , wraz ze stosownym pełnomocnictwem (oryginał) drugiego małżonka, zawierającym zgodę na uczestnictwo w przetargu w celu odpłatnego nabycia nieruchomości oraz górną granice ceny;

- pełnomocników osób fizycznych poza przypadkami wyżej wskazanymi konieczne jest przedłożenie pełnomocnictwa w formie aktu notarialnego. 

Za aktualny uważa się dokument wydany nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem przetargu. 

Ponadto osoby przystępujące do przetargu zobowiązane są przedłożyć komisji: 

Oświadczenie, iż przystępujący do przetargu zapoznał się z treścią ogłoszenia przetargowego i regulaminem przetargu.
Oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami przetargu i przyjęciu ich bez zastrzeżeń. 
Oświadczenie, iż przystępujący do przetargu zapoznał się ze stanem nieruchomości i nie wnosi żadnych zastrzeżeń oraz o rezygnacji z roszczeń z tytułu rękojmi za jakiekolwiek ukryte wady przedmiotu sprzedaży.
Oświadczenie o tym, iż przystępujący zna granice zbywanych nieruchomości lub żądanie okazania granic na koszt nabywcy. 

Nieprzedłożenie któregokolwiek z wymaganych dokumentów skutkować będzie nie dopuszczeniem do udziału w przetargu. 

Protokół z przeprowadzonego przetargu stanowi podstawę zawarcia umowy. 

Nie wyraża się zgody na przelew wierzytelności zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości na osoby trzecie, na skutek przeprowadzonego przetargu. Na nabywcy spoczywa obowiązek podatkowy w podatku od nieruchomości wynikający z przepisów ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych. 

Osoba będąca cudzoziemcem w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tj. Dz.U z 2017 r. poz. 2278 ze zmianami) zobowiązana jest w dniu zawarcia umowy przeniesienia własności nieruchomości będącej przedmiotem przetargu przedłożyć wydane za zasadach i w sytuacjach przewidzianych ustawą zezwolenie właściwego ministra na nabycie tej nieruchomości, chyba, że zajdą przewidziane ustawa przesłanki wyłączające wymóg uzyskania takiego zezwolenia. 

Starosta Strzeliński może odwołać ogłoszony przetarg z ważnych powodów, niezwłocznie podając informacje o odwołaniu przetargu do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Strzelinie ul. Kamienna 10 oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.powiatstrzelinski.pl oraz na stronie internetowej www.powiatstrzelinski.pl

 

Starosta Strzeliński 

/Magdalena Krupa/

powrót do kategorii
Następny

Pozostałe
aktualności

Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.